Blog > Komentarze do wpisu
Człowiek jako istota wyzsza
Czlowiek zawsze staral sie przekonac siebie do rzekomej wyzszosci nad reszta przyrody. Tworzyl religie i systemy filozoficzne, ktore dawaly mu dusze, tworzyly go na obraz i podobienstwo swoje. Dawal mu uczucia, ktorych zwierzeta rzekomo miec nie mogly. I wszystko to po to, zeby wylechtac swoja popierdolona dume.

A ja na tym klade laske. Stworze takiego robota, ktory bedzie cie szanowal za to, jakim jestescie, a nie kim jestescie ani ile macie na koncie. Robota, ktory bedzie o was dbal i bedzie dbania o siebie wymagal. Robota, ktory was pokocha.
Bedziecie krzyczec, ze to nedzna namiastka. Ze on nie ma duszy. Ze nie jest prawdziwy. Ale sami bedziecie wiedziec, ze to nieprawda - bedzie lepszy od was w tym, ze nigdy nie poczuje nienawisci do was, nigdy was nie skrzywdzi. Bedzie o was dbal tak, jak sami byscie chcieli, zeby o was dbal. I w ten sposob otrzyma od was dusze.

Czemu zwierzeta nie maja duszy? Zeby czlowiek mogl z czystym sumieniem kroic je na kawalki i robic z nich kotlety, a nastepnie dziekowac bogu za strawe.
niedziela, 20 sierpnia 2006, jan.szulc

Polecane wpisy

Komentarze
2006/08/20 00:46:22
...a ja tam sądze, że zwierzęta mają duszę... ale to tylko moje prywatne zdanie na ten temat...
-
Gość: MR, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2006/08/20 15:45:44
Czuję tu mocny wpływ filmu "A.I. Sztuczna intelignecja", którego miałem zaszczyt oglądać "od środka"
-
Gość: Vortex, 87.204.46.*
2006/08/21 23:08:48
Większość ludzi a w szczególności chrześcijan uważa się za istoty najbardziej zajebiste na świcie bo mają cechy odróżniające ih od reszty zwierząt pomijając całkowity fakt że każde ze zwierząt posiada cechy odróżniające je od innych (jak to udowodniłeś z Fuu na mandze). Nó cóż człowiek już jest taką skomplikowaną istotą i to że jest taką istotą czyni go częściowo istotą gorszą bo przecież taki pies nie będzie miał problemów egzystencjalnych, tylko będzie żył dalej nie patrząc na przeszłość. Lecz niektórzy ludzie nie chcą spojrzeć prawdzie w oczy tylko nadal na silę próbują zrobić z siebie kogoś wyjątkowego trwożąc tym samym nowych Bogów, którzy wybrali ludzi. Wyjątkowi to jesteśmy, jesteśmy wyjątkowi jak każda istota na tej planecie.
-
Gość: Rei, *.home.cgocable.net
2006/08/22 01:48:21
zwierzeta maja dusze. i cierpia gdy musza zostac szynka.
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2006/08/23 18:05:37
Eeee, i tak nie przepadam za kotletami
-
Gość: Cypher/Cris, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2006/08/24 09:56:15
Każda istota jest wyjątkowa :) To, że człowiek posiada hmm... tak zwane "wyższe uczucia" to nic nie znaczy. Czasami chciałbym wogóle ich nie mieć (dołki zażegnane, ale za cenę czego?).
Co do robotów stworzysz coś jak Chobits :P?
-
Gość: rap, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2006/08/25 23:54:21
Po kolei:

1. A ja sadze, ze zwierzeta, tak jak i czlowiek - duszy nie posiadaja.
2. Ta, tego filmu. Notka miala byc pierwotnie o czym innym, ale zmienilem zdanie po AI
3. To, ze jestesmy skomplikowani, nie czyni nas lepszymi. Bo sie, kurwa, zastanawiamy, czy kotlet ma dusze, zwierzeta takich problemow nie maja.
4. A po co im ta dusza?
5. No to sznycle bawarskie.
6. Czlowiek nie ma "uczuc wyzszych". Nie ma czegos takiego, jak "uczucia wyzsze".
Tak, takie, jak w Chobitsach.
-
Gość: Cypher/Cris, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2006/08/28 09:18:34
To życzę powodzenia ;D! Trzymam kciuki :D